3 Ekim 2013

ELGİZ MÜZESİ – SEYHUN TOPUZ - 42 yıldan Bir Seçki: 1971-2013 SEYHUN TOPUZ

42 yıldan Bir Seçki: 1971-2013

Heykel Sergisi / Sculpture Exhibition

24 Ekim / Oct. - 27 Aralık / Dec. 2013

basın bülteni

Elgiz Müzesi’nin Süreli Sergi alanında,  ülkemizin önde gelen çağdaş sanatçılarından Seyhun Topuz’un 42 yıllık sanat hayatı boyunca minimalist tavrı ve geometrik formları kullanarak realize etmiş olduğu sanat eserlerinden bir seçki Elgiz Müzesi’nde gösterime sunuluyor.

Kişiliğinin bir aynası olarak nitelendirilebilecek bir titizlikle gerçekleştirilmiş bu özgün ifadelerin, samimi, renk ve formların yalınlığı ile ortaya çıkmış soyut biçimler izleyiciye sanatçının düşünce  dünyasında bir gezinti imkanı sağlıyor. Sergi 27 Aralık’a kadar izlenebilir.


press release

In the temporary exhibition area, a selection of artworks by Seyhun Topuz in her 42 years as an artist will be on display.

The geometrical forms she uses and the minimalistic approach with which she realises her sculptures can be seen in the selection of works exhibited at the Elgiz Museum.
The artist’s meticulousness in distinctive and genuine expressions, and simplicity of colour and form are characteristic of the abstract compositions that mirror her personality. The museum invites the viewer into the artist’s conceptual world. The exhibition can be viewed until the 27th of December. 


ELGIZ Çağdaş Sanat Müzesi

Meydan Sokak, Beybi Giz Plaza, Maslak 34398 Istanbul/Turkey 

Tel: +90 212 290 25 25Hiç yorum yok :