29 Ağustos 2013

SANATORIUM Sanat Galerisi – SOHEI NISHINO - Diorama Maps

Sohei Nishino, "İstanbul", 80.8x80 cm, 2010 - 2011, photo credits by Sohei Nishino, 
under courtesy of Michael Hoppen Contemporary

SOHEI NISHINO

Diorama Maps

11 Eylül – 12 Ekim 2013

Açılış: 11 Eylül 2013 Saat: 18:30

Sanatçı eşliğinde kokteyl: 2 Ekim 2013 Saat: 18:30

basın bülteni

Sanatorium yeni sergi sezonunu güncel Japon fotoğrafının genç ve öne çıkan isimlerinden Sohei Nishino’nun İstanbul’daki ilk kişisel sergisi olan “Diorama Maps” ile açıyor.

11 Eylül – 12 Ekim 2013 tarihleri arasında Sanatorium’da gerçekleşecek “Diorama Maps” sergisi, Nishino’nun Osaka Üniversitesi’nde henüz öğrenciyken başladığı ve halen devam eden Diorama Maps serisinden örnekler barındırıyor.
Diorama Maps serisi, Nishino’nun seçtiği şehirlerin sokaklarını yürüyerek gezdiği ve bu esnada fotoğrafını çekerek kayıt altına alarak kendi hafızasında yeniden yarattığı çok katmanlı ve büyük boyutlu  haritalarından oluşuyor. Her harita, Nishino’nun çektiği fotoğrafların yine kendisi tarafından basılması, kesilip yapıştırılması ve ardından üretilmiş olan kolajın fotoğrafının çekilmesi ile hummalı bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkıyor. Haritalar Nishino’nun şehre kişisel bakışını ve şehrin kendisinde bıraktığı subjektif izlenimlerle, şehrin ikonik yerlerini bir arada izleyiciye sunuyor.
Sohei Nishino 1982 yılında Hyogo’da doğdu. Osaka Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesin’de eğitimini tamamladı. 2005 yılında Canon New Cosmos Photography Excellence Award’u aldı. Pek çok grup ve kişisel sergiye katılan Nishino’nun işleri Amana Photo Collection,Louis Vuitton ve Saatchi Gallery gibi kurumlarında koleksiyonlarında yer alıyor.


SOHEI NISHINO

Diorama Maps

11th Sept. - 12 Oct. 2013

Private View: 11th Sept.18:30 p.m.

Coctail party in company with the artist: 2nd of October 2013, 18:30 pm

press release

Sanatorium opens the new exhibition season with contemporary Japanese photography’s young and emerging name; Sohei Nishino’s first individual exhibition in Istanbul “Diorama Maps”.

“Diorama Maps” which will be held in Sanatorium between the dates 11th of September – 12th of October 2013, includes the works from the Diorama Maps series that Nishino started as a student in Osaka University.
Diorama Maps series consist of large and multi layered maps reconstructed by Nishino’s memories by walking the streets of the city he chose and recordings of this walk as photographs. Each map is the result of an intense preparation period in which the artist prints the photos by himself, cuts and glues them and takes the photo of the final collage. The maps show Nishino’s view toward the cities and the impression they left along with the iconic places of those cities to the viewers.
Sohei Nishino was born in Hyogo in 1982. He completed his education in Osaka University of Fine Arts. In 2005 he received Canon New Cosmos Photography Excellence Award. The works of Nishino who has participated in many group and individual exhibitions are included in the collection of institutions such as Amana Photo Collection, Louis Vuitton and Saatchi Gallery.

SANATORIUM Sanat Galerisi

Asmalı Mescit Mah. Asmalı Mescit Cad. No:32/A Beyoğlu İstanbul

Tel.: +90 212 293 67 17

Hiç yorum yok :