28 Nisan 2013

SCHNEIDERTEMPEL Sanat Merkezi – TÜRKİYE’DEKİ YAHUDİ MİRASI – Fotoğraf SergisiOSMANLI-TÜRK SEFARAD KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMA MERKEZİ

TÜRKİYE’deki YAHUDİ MİRASI

 FOTOĞRAF SERGİSİ

01 – 05 MAYIS 2013

Açılış, 5 Mayıs Pazar günü saat 16:00'ya  ertelendi

ödül töreni saat 17:00'de yapılacak

sergi, 5-7 Mayıs tarihleri arasında açık olacak.

basın bülteni

Türkiye toprakları üzerinde, çok uzun yıllardır yaşan Yahudilerin nüfusu giderek azalmakta ve ve bu coğrafya üstünde geliştirdikleri kültür ve miras maalesef zamana karşı direnememektedir.

Bu erozyonun biraz olsun önüne geçebilmek amacıyla, Osmanlı – Türk Sefarad Kültürü Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Türkiye’deki Yahudi Mirası” konulu amatör fotoğraf yarışmasını düzenledik.

 38 katılımcının, 260 adet fotoğraf ile katıldığı yarışmamızda, değerli Jürimiz, İzzet Keribar, Rubi Asa ve Vladi Benbanaste’nin seçtiği 43 adet fotoğrafı Schneidertempel’in ev sahipliğinde 1 – 5 Mayıs tarihleri arasında siz fotoğraf ve sanatseverlerin ilgisine ve beğenisine sunuyoruz.

Tekrar hatırlanmaları ve gelecek nesillere aktarılabilmeleri için

SCHNEIDERTEMPEL Sanat Merkezi

Bankalar Cad. Felek Sk. No:1 Karaköy /İstanbul
Sergi ziyaret: Hafta içi her gün 10:30 – 17:00; Cumartesi: Kapalı; Pazar: 12:00-16:00

(Bankalar Cad. Karaköy istikametinden gelecek konuklar,kamondo merdivelerinden çıkıp sağdan ikinci sk,galata kulesi istikametinden gelecek konuklarımız;kuleden aşağı inen yolu kullanıp Avusturya hastanesinin arka sokağına ulaşabilirler..)

Hiç yorum yok :