3 Ocak 2013

C.A.M. Galeri / Nişantaşı - AYŞE ÖYKÜ - KALEYDOSKOP


AYŞE ÖYKÜ

KALEYDOSKOP

15 Şubat - 23 Mart 2013

basın bülteni

C.A.M Galeri 15 Şubat - 23 Mart 2013 tarihleri arasında Ayşe Öykü’nün “Kaleydoskop” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ayşe Öykü “renklerle oyun oynanabilir mi ya da renklerin oyunu nasıl olmalıdır?” sorusu etrafında bize görsel bir şölen sunuyor.Sanatçı tuvaline yansıttıklarını; şehrin kargaşasından uzak, doğaya dokunan, onunla oynayan, çocuksu ruhunu yitirmemiş, renklerde gölgesini, kendini bulmuş figürler ve sakin sokaklarla ilişkilendiriyor.

Tuvallerinde her rengin kendine özgü hareketini ve hacmini ortaya çıkartırken, “zıt renklerin açıkları ve koyularıyla yaptıkları dansıdır bize gülümseyen; belki ilk bakışta göze değil ama akılda kendini belli etmeden, yerini almış olan bir renk oyunudur arka plandan bize göz kırpan,” diyor.Sanatçıya göre bazen figürler bu renk oyunuyla doğanın içinde eriyip bütünleşirken, bazen de sadece renk oyunlarıyla ayrışırlar.

Ayşe Öykü tıpkı kaleydoskoptan bakar gibi doğanın renklerini kendi renkleriyle tanımlayarak bu oyunun varlığını bize ispatlıyor.C.A.M. Galeri

Abdi Ipekçi Cad. Altın Sokak No:2 Ahmet Kara iş Hanı Kat 3 Daire13

Tel: +90 212 248 81 49 

Hiç yorum yok :