6 Aralık 2012

ArkeoPera Sanat Galerisi – Tamer Akça - 8 Aralık Cumartesi Sohbet Toplantısı


TAMER AKÇA

8 Aralık 2012, Cumartesi

Sohbet Toplantısı

basın bülteni

Bu haftaki "Cumartesi Toplantısı" nın konusu

Bergama Asklepieionu ve Antik Dönem Mistik Tıp Uygulamaları

Konuşmacımız Sayın Tamer Akça. Saat 16:00-18:30 arasında düzenlemekte olduğumuz sohbetimizde siz(ler)i aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,
Sema Başgelen

Not : Sınırlı sayıda yer olduğu için rezervasyon yaptırılmasını rica ederiz....

Konuğumuz Hakkında

Doç. Dr. Tamer AKÇA

İlk ve orta öğrenimini doğum yeri olan İstanbul’da tamamlayan Dr. Tamer Akça, 1989’da GATA Askeri Tıp Fakültesi’nden tabip teğmen olarak mezun olduktan sonra 1999’da Genel Cerrahi uzmanı, 2006’da ise Genel Cerrahi doçenti unvanını almıştır.

Halen Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi A. D. öğretim üyesi olan Dr. Akça, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik A.D.’nda doktora öğrencisi olarak “Bergama Asklepion'undaki Yazıtların Tıbbi Bakış Açısı ile Değerlendirilmesi” başlıklı tez çalışmasını Prof. Dr. İlter Uzel yönetiminde sürdürmektedir.

Dr. Tamer Akça; 2007 ve 2008’de Mersin Üniversitesi Radyosu ve İstanbul Açık Radyo’da kendi yaptığı programları (Kral: Elvis Presley Efsanesi, Erguvan Kokulu Bir Masal: İstanbul ve Nutuk) sunmuştur. Fotoğraf sanatçısı Õzcan Yurdalan’ın Belgesel Fotoğraf Atölyesi’nde belgesel fotoğraf dersleri alan Dr. Akça, Mersin Üniversitesi Hastanesi ve Mersin ve civarı hastanelerin tarihçeleri ile ilgili bir projeyi yürütmektedir. Mersin ve civarındaki kaybolmakta olan mesleklerin el alındığı “Meslekler Kayboluyor, Ustalar Direniyor” adlı sözlü tarih projesinin koordinatörü olan Dr. Akça, II. Tarsus Sempozyumu’nda sunulan “Tarsus’un Kapıları” adlı fotoğraf sergisinin koordinatörlüğünü yapmıştır. Dr. Tamer Akça son olarak Mersin Tabip Odası ile birlikte Mersin’de yaşamış olan hekim, hemşire ve diğer sağlık görevlilerini kapsayan “Mersin’in Sağlık Geçmişi” konulu bir projeye başlamıştır.

ArkeoPera | Kitapevi, Hediyelik, Sanat Galerisi

Yeniçarşı Cad. Petek Han No: 16/A 34433 Galatasaray/İstanbul

Tel: +90 212 249 92 26Hiç yorum yok :