28 Kasım 2012

DEYİM Sanat Galerisi – Happy Art – D. Kracov, D. Blechner, N. Elkanovich, C. ShemiHappy Art


David Kracov, Dganit Blechner, Natan Elkanovich ve Calman Shemi.

10 Aralık 2012 - 30 Aralık 2012

basın bülteni

“Happy Art”
Deyim Sanat Galerisi, Eden Gallery’nin Sanatçılarıyla Birlikte Düzenlediği İlk Sergisi ile Nişantaşı’ndaki Yeni  Mekanında.

Yıllardır sanat dünyasına hizmet veren Deyim Sanat Galerisi bu yıl yeni şubesinde yeni bir konseptle karşımıza geliyor.Ulusal ve uluslararası sanatçılarla çalışmayı kendine hedefleyen Deyim Galeri ilk sergisini Eden Gallery’den seçtiği bazı sanatçılar ile birlikte düzenliyor. San Diego ve New York gibi ABD’nin büyükşehirlerinde şubesi olan Eden Gallery uluslararası sanatçılara ve sanat piyasasına hizmet veren bir galeridir.

Dört yabancı sanatçının işlerinden oluşan sergi Pop Art Sanat Akımı’nı bize hatırlatsa da eserlerde kulanılan teknik bu sanat akımından tamamiyle farklıdır. Andy Warhol’un resimlerinden tanıdığımız efsanevi yüzler, sergide daha değişik yöntemler kullanılarak karşımıza çıkıyor.Michael Jackson, Charlie Chaplin gibi unutulmayan ünlüler, pasta süslemeciliğine benzeyen yeni bir beceri ile resmedilirken lake tekniği ile yapılan bazı işler de bize eski Çin sanat geleneğini hatırlatıyor. Alışılagelmiş kaide üzerinde duran heykellerin yerine duvarda asılarak sergilenen capcanlı renklere sahip heykeller yüzümüzde mutluluk dolu bir ifade bırakıyor.

İşte çağdaş ve güncel sanatın değişik bir boyutunu bizlere gösteren Eden Gallery sanatçıları: David Kracov, Dganit Blechner, Natan Elkanovich ve Calman Shemi.

Deyim Sanat Galerisi

Merkez:

Büyükdere Cd. Meydan Sk. Spring Giz Plaza No: 2 Maslak / İstanbul

Tel.: +90 212 286 2182-84

Şube:

Şakayık Sokak Kamar Apt. No: 47/1 Nişantaşı – İstanbul (kat otoparkı sırası)

Tel.: +90 212 286 2182-83
Hiç yorum yok :