5 Nisan 2012

CDA-PROJECTS - JOCHEN PROEHL- İstanbul'suz İstanbul / Unearthed

Jochen Proehl, JP_8, "İstanbul Açığa Çıkan 01 ",Fine Art Prints/Alu-Dibond, Camera Obscura, 75x75cm

JOCHEN PROEHL

Unearthed

12 Nisan - 10 Mayıs 2012
basın bülteni

İstanbul’suz İstanbul / Unearthed İstanbul’un Deri Altını Sanatseverlere Sunuyor!”

Jochen Proehl’ün yeni İstanbul “Pozlamalar”ı görünmeyeni görünür, görüneni görünmez kılıyor! Sanatçının ikinci İstanbul sergisi olan “Unearthed”; 12 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında, İstiklal Caddesi/Mısır Apartmanı’nda bulunan CDA-Projects Galerisi’nde!

Alman sanatçı Jochen Proehl’in yeni İstanbul sergisi “Unearthed”; sadece kısa süreliğine kadrajda yer alan her şeyin daha sonra fotoğrafta belirmesini engelleyen uzun pozlama tekniğinde olduğu gibi İstanbul’un tüm zamanını bir fotoğrafta toplayarak tarih ve uygarlığı görünmez hale getiriyor.

Bu pozlamalar için kum ve topraktan yararlanarak İstanbul’un işlenmemiş toprağının modellerini inşa eden sanatçı, daha sonra bunları doğaya, rüzgâra ve yağmura bırakıyor.

Sanatçının ikinci İstanbul sergisi olan “Unearthed”; fotoğrafçılığın en eski yöntemlerinden olan camera obscura (Işığın kameraya bir mercekten geçerek girmesi yerine toplu iğne deliği büyüklüğündeki bir delikten geçerek girmesini sağlayan teknik) tekniği ile oluşturuldu.

İstanbul’suz İstanbul; -evleri, insanları ve sokakları olmayan bir şehir- İstanbul’un deri altını sanatseverlere sunuyor. İstanbul’suz İstanbul; “Unearthed” sergisini 12 Nisan - 5 Mayıs 2012 tarihleri arasında, İstiklal Caddesi/Mısır Apartmanı’nda bulunan CDA-Projects galerisinde ziyaret edilebilir.

CDA-PROJECTS

Istiklal Cad. Mısır Apt. No: 163 K:1 D:5
Beyoğlu / Istanbul / Turkey

Tel: +90 212 251 12 14

Çalışma saatleri: Salı-Cuma: 10:00-19:30 Cumartesi: 12:00-19:00

Hiç yorum yok :